Princip 3D tisku a zobrazení

 

Příklady různých zobrazení
Animace                                                            3D Šablony

3D obraz                                                            Morphing
Flipping                                                               
Příklad 3D Animace 

3D lentikulární obrazy se vytváří standartním 2D tiskovým procesem a následným překrytím speciální lentikulární fólií, která umožní vidět pod různými úhly různé obrazy.

Tato metoda zobrazení nevyžaduje pro 3D efekt žádné další pomůcky, ať již 3D brýle, stereo prohlížeče, nebo jiné metody pro zobrazení 3D obrazů.


Lentikulární fólie je plastová fólie vyrobená s velkou přesností a obsahující velké množství válcových čoček zvaných lentikuly. Z této strany fólie je pozorovatelný 3D obraz.

Z druhé strany je fólie plochá a na tuto stranu se v našem případě přímo tiskne pomocí speciální  3D tiskárny na bázi termosublimačního procesu.
Naše 3D vidění je dáno tím, že máme dvě oči stranově vzdálené několik cm. Tím každé oko vidí trochu odlišný obraz. Rozdíl těchto obrazů určuje hloubku scény kterou vidíme. Na tomto principu je postavena i 3D lentikulární fotografie.


3D obrazy lze použít nejen na zobrazení statického 3D prostoru, ale díky možnosti vidět pod různými úhly zcela odlišné obrazy lze zobrazovat i např. krátké animace, plynulé změny jednoho obrazu v druhý (Morphing), skokovou změnu obrazů (Flipping), 3D Vrstvy (používá se u 3D šablon, kdy se základní fotografie doplní o několik dalších obrazů každý s jinou hloubkou zobrazení.


Kontaktujte nás na

info@phvtechnology.cz